Dārza dizaina metu konkurss «Vides mozaīka» Jelgavā

20.07.2016.

Jelgavā noris smilšu, ledus, koka, metāla un šamota skulptūru festivāli. Šogad to pulku papildināja dārza mākslas darbi.

Konkursu izsludinājām pagājušā gada rudenī. Nosaucām par dārza dizaina metu konkursu ar plašu tēmu «Vides mozaīka». Mērķis bija iegūt individuālus, oriģinālus un kvalitatīvus dārza dizaina metu priekšlikumus ko realizēt pilsētvidē.

Atsaucība bija ļoti liela. Bijām pārsteigti saņemot 14 darbus. No tiem žūrija izraudzījās labākos piecus. Realizēt gan gribējās vairāk! Šī gada maijā tie tika ierīkoti Jelgavā, skvērā aiz kultūras nama, Dobeles ielā 1 (blakus Hercoga Jēkaba laukumam). Liels paldies šo darbu autoriem un ierīkotājiem par ieguldīto darbu! Konkursa nolikums paredzēja, ka pieciem labākajiem darbiem tiks piešķirts pašvaldības finansējums katram 2000 eiro apmērā dārza ierīkošanai, kas jāīsteno pašiem darbu iesniedzējiem. Realitātē vairāki konkursam iesniegtie darbi tika īstenoti par ievērojami lielāku summu, jo paši ierīkotāji piesaistīja papildus finansējumu, kā ieguldījumu savas nozares popularizēšanā.

 

Darbi un autori.

Darba “Lielupes kaleidoskops” autori: Natālija Ņitavska, Madara Markova, Artūrs Mengots, ierīkot palīdzēja studentu komanda.

 

SIA ”Galantus”, valdes loceklis Ansis Birznieks un darbinieku komanda. Divi realizēti darbi: “Vides matrica” autore Katrīna Cukure un “Vides pretstati” autore Sintija Nagle

 

Darba “Četri vēji” autori: Aija Ziemeļniece, Una Īle, Mirdza Geidāne-Ozoliņa, Ilze Emse-Grīnberga. Ierīkot palīgā nāca ģimenes locekļi un draugi.

 

Darba “Sajūtu sala” autors Einārs Račāns. SIA ”Alejas projekti” valdes loceklis Andris Drēska un darbinieku komanda.

 

Pievienotajos attēlos redzamas gan ieceres planšetes, gan rezultāts. Katrs darbs ir ap 50 kvadrātmetru platībā. Jelgavnieki un mūsu pilsētas viesi tos varēs apskatīt un novērtēt līdz rudenim.

Dārza dizainu konkursa rīkošana Jelgavā varētu kļūt par tradīciju. Pašreiz par konkursa realizēšanu nākošajā gadā neesam izlēmuši. Ļoti gribētos lai tā turpinās un pilnveidojas. Ņemot vērā ieguldīto darbu un pozitīvo atsaucību, realizētie darbi pēc to stāvokļa izvērtēšanas, iespējams, tiks saglabāti vēl vienu gadu.

Ja esat izlēmuši doties Jelgavas virzienā, bez pieminētajiem dārziem, noteikti apmeklējiet rekonstruēto Jāņa Čakstes bulvāri, jauno gājēju tiltu “Mītava” un labiekārtoto Pasta salu. Gaidām ciemos!

 

Jelgavas pilsētas domes administrācijas Būvvaldes

ainavu arhitekts Andrejs Lomakins

BIEDRIEM