Categories
Ķermenis

Vai grūtnieces drīkst labot zobus?

Grūtniecība ir īpašs laiks sievietes dzīvē. Tas ir skaists posms, taču pilns arī ar dažāda veida pārdzīvojumiem. Viens no tiem ir zobu labošana. Daudzas grūtnieces 9 mēnešu periodā saskaras ar dažādām zobu un mutes dobuma saslimšanām. Kā tādās situācijās rīkoties un vai grūtniece gaidību laikā drīkst labot zobus? Šajā rakstā mēs atbildēsim uz trim svarīgākajiem jautājumiem par šo tēmu.

Kad labāk apmeklēt zobārstu?

Plānojot grūtniecību, ir svarīgi savlaicīgi apmeklēt zobārstniecību un izārstēt visas mutes dobuma un zobu saslimšanas, jo grūtniecības laikā tas būs apgrūtinoši. Ja jūs zināt, ka plānojat bērniņu, vēlams jau tagad aiziet pie zobārsta un veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu, kariozu zobu ārstēšanu un nepieciešamo zobu ekstrakciju.

Ko darīt, ja grūtniecības laikā sāp zobs?

Ja zobs ir iesāpēties 9 mēnešu periodā, to drīkst labot. Taču ir jāizvēlas pienācīgs mirklis. Pirmā trimestrī laikā bērns vēl nav aizsargāts ar placentu un tieši šajā mirklī viņam veidojas kauli un visi iekšējie orgāni, tāpēc anestēzija nav ieteicama. Savukārt, trešā trimestra laikā grūtniecei vajadzētu izvairīties no liekiem pasākumiem un stresiem. Izvērtējot šo informāciju, tiek pieņemts, ka vislabākais laiks zobu ārstēšanai ir otrais trimestris.

Vai visu drīkst veikt?

Grūtniecēm veic gandrīz visa veida ārstnieciskas manipulācijas, izņēmumi būtu gudrības zobu ekstrakcija, implantācijas un sedācijas ar nomierinošām zālēm, iemidzināšanai un smieklu gāzi pielietošana. Tāpat sievietēm gaidībās rentgens tiek veikts tikai nepieciešamības gadījumā un ar speciāla svina priekšauta pielietošanu, bet anestezijai tiek izmantots grūtniecēm un bērnam drošs anestētiķis ar mazāku aktīvo vielu devu.