Categories
Blog

Zobu kopšana bērniem

Pareiza zobu un mutes dobuma higiēna ir svarīgākā sastāvdaļa, lai uzturētu zobus veselīgus un skaistus. Pienācīgas zobu kopšanas paradumi veidojas jau agrā vecumā, tāpēc ir tik būtiski iemācīties to pareizi darīt jau bērnībā. Kā palīdzēt bērnam iemācīties rūpēties par mutes dobuma higiēnu? Šajā rakstā jūs atradīsiet vairākus padomus. 

Jātīra jau pirmie zobi

Daudzi cilvēki nemaz nezina, taču kariess, zobakmens un stomatīts  var veidoties jau uz pašiem pirmajiem mazuļa zobiņiem. Tieši tāpēc ir tik svarīgi tos sākt tīrīt uzreiz pēc šķilšanās. Tam nolūkam var izmantot īpaši mīkstu zobu birsti, minimālu zobu pastas daudzumu vai vismaz salveti aplikuma noslaucīšanai.

Palīdziet bērnam tīrīt zobus

Arī tad, kad, jūsuprāt, bērns jau ir sasniedzis pietiekami apzinātu vecumu, lai tīrītu zobus pats, vienalga  tīriet zobus kopā ar bērnu. Arī vēlākos gados pārbaudiet, kā viņš ir ticis galā ar šo uzdevumu. Bērns diezgan vienkārši var palaist garām grūti pieejamas vietas, un tās palika neiztīrītas.

Padariet to par spēli 

Lai jūsu bērns vieglāk iemācītos, ka mutes dobuma higiēna ir svarīgs ieradums, parādiet labu zobu tīrīšanas piemēru. Tīriet zobus kopā ar viņu reizē. Ir iespējams arī iesaistīt to spēlē un sacensties, kurš labāk iztīrīs zobus.

Nopērciet skaistu zobu birsti

Lai motivētu bērnu tīrīt zobus, nopērciet viņam skaistu un krāsainu zobu birsti un zobu pastu interesantā iepakojumā. Tas padarīs zobu kopšanu aizraujošāku. Tāpat ir pieejami arī speciāli zobu tīrīšanas smilšu pulksteņi. Smiltis pilnībā izbirst pēc 3 minūtēm, kas arī ir optimāls laiks zobu tīrīšanai.

Regulāri jāapmeklē zobārsts

Lai zobi vienmēr būtu skaisti un veselīgi, vismaz reizi 6 mēnešos ir jāapmeklē zobārsta kabinets, piemēram, Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība. Tikai regulārās ārsta vizītes palīdzēs novērst mutes dobuma saslimšanas jau agrīnā stadijā. Neielaista kariesa ārstēšana ir krietni ātrāka un mazāk sāpīga. Tādā veidā jūs arī novērsīsiet bērna bailes no zobārsta, kuras parasti var negatīvi ietekmēt visu atlikušo dzīvi.

Tāpat arī 2 reizes gadā ir jāapmeklē higiēnista kabinets. Arsts higiēnists veiks profesionālu mutes dobuma higiēnu vietās, kur mājas apstākļos nav iespējams piekļūt ar zobu birsti vai zobu diegu.

Bērna zobu kopšana galvenokārt ir vecāku atbildība. Atceraties, ka tas, kādus mutes dobuma higiēnas paradumus jūs iemācīsies savam bērnam, pie tādiem viņš arī pieturēsies visu savu dzīvi. Rūpējoties par bērna zobiem jau no pirmajiem viņa dzīves mēnešiem, jūs nodrošināt viņam veselīgu un skaistu smaidu!